UITGEEST – Toneelvereniging Vondel uit Uitgeest brengt begin oktober het beroemde toneelstuk 'Op hoop van zegen' van Herman Heijermans op de planken van De Zwaan. Het aangrijpende verhaal over vissersgezinnen, armoede, moed en menselijkheid is ruim 125 jaar na de eerste opvoering nog altijd verrassend actueel.

In een vissersdorp zijn gezinnen voor hun bestaan volledig afhankelijk van de zee en van de reders die de schepen bezitten. Terwijl de vissers hun leven riskeren om brood op de plank te krijgen, weegt voor de reders het financiële belang zwaar. Wanneer opnieuw een schip uitvaart, nemen de angst en onzekerheid onder de achterblijvers toe.

Centraal staat Kniertje, die haar man en meerdere zoons aan de zee heeft verloren. Toch kan zij niet ontsnappen aan een bestaan waarin varen noodzakelijk is om te overleven. Het stuk bevat een van de bekendste uitspraken uit de Nederlandse toneelgeschiedenis: "De vis wordt duur betaald."

Herman Heijermans schreef 'Op hoop van zegen' als aanklacht tegen uitbuiting en sociale ongelijkheid. Toneelvereniging Vondel brengt deze Nederlandse klassieker dicht bij het publiek, met herkenbare personages, indringend spel en een verhaal waarin economische belangen botsen met verantwoordelijkheid en menselijkheid.

Voorstellingen

Donderdag 1 oktober 2026 om 20.15 uur
Vrijdag 2 oktober 2026 om 20.15 uur
Zaterdag 3 oktober 2026 om 20.15 uur
Zondag 4 oktober 2026 om 14.15 uur

Locatie: De Zwaan, Middelweg 5, 1911 EA Uitgeest
Entree: € 15
Entree incl. diner bij KLAAS € 52,50
Kaarten en informatie: www.vondeluitgeest.nl