IJMOND - De burgemeesters van de gemeenten Heemskerk, Beverwijk, Uitgeest en Velsen hebben het beleid voor het sluiten van drugspanden vernieuwd. In dit Damoclesbeleid staat hoe de burgemeester optreedt wanneer er drugs gevonden worden in panden. Dit is namelijk niet alleen verboden maar ook gevaarlijk voor de directe omgeving. De burgemeester kan het pand dan tijdelijk sluiten. Het vorige Damoclesbeleid uit 2021 is verouderd. Vanwege recente uitspraken van de rechter en uitbreidingen in de Opiumwet is er nu nieuw beleid. Vanaf vandaag, 1 augustus 2025, geldt dit in de gemeente Velsen.


Meer maatwerk

Het nieuwe Damoclesbeleid houdt rekening met de belangen van iedereen die betrokken is. De burgemeester kan nu meer maatwerk leveren. De burgemeester weegt hierbij de belangen van de bewoners van een te sluiten woning én de belangen van omwonenden goed af tegen elkaar. Het moet hierbij duidelijk zijn waarom de burgemeester een besluit heeft genomen.

Effectieve aanpak drugscriminaliteit door hetzelfde beleid

Door in de IJmond samen te werken met hetzelfde beleid, pakken we drugscriminaliteit veel effectiever aan. De afspraken en aanpak zijn in de vier gemeenten hetzelfde. Hierdoor houden we de criminaliteit gezamenlijk buiten de deur.

Ziet, hoort, ruikt u onraad? Heeft u het gevoel dat er iets niet klopt? Meld het! Altijd.

Bij spoed, bel 112. Heeft het geen spoed, maar wilt u wel melden bij de politie, bel dan 0900-8844. Wilt u graag anoniem blijven? Meld dan bij Meld Misdaad Anoniem via: 0800-7000 of meldmisdaadanoniem.nl.